Opleidingscheques voor werknemers.

Cursussen en beroepsopleidingen in beauty wellness en fashion.

Opleidingen in massage, visagie, schoonheidsspecialiste, ...

Onze opleidingen worden gegeven door echte vakmensen uit de praktijk.

 

 

 

Wat met de opleidingscheques?

Zoals je waarschijnlijk al via de media hebt vernomen is het systeem van de opleidingscheques sinds 1 augustus veranderd. Er wordt door de Vlaamse regering gesneden in het budget van de opleidingscheques. Vanaf 1 augustus kan er enkel nog worden betaald met opleidingscheques wanneer de opleiding beroepsgericht is en de lesduur minimaal 32 uren bedraagt. De Wellnessfederatie en de Schoonheidsschool betreuren deze maatregel ten zeerste: allereerst is het géén goede zaak dat enkel langdurige opleidingen kunnen worden betaald met de opleidingscheques. Niet alle werknemers hebben de tijd om langere cursussen van 32 uren te volgen. Spoedopleidingen zijn voor druk bezette werknemers vaak de enige manier om versneld vaardigheden aan te leren die onmiddellijk in de praktijk kunnen worden toegepast. Niet voor alle beroepsopleidingen is een minimumduur nodig van 32 uren! Bovendien is het door deze nieuwe regelgeving niet meer mogelijk om afstandsonderwijs te betalen via de cheques. Mensen die in ploegverband werken of veelvuldig in het buitenland verblijven worden met andere woorden benadeeld.

Het is jammer dat Minister Muyters (van de N-VA) een groot deel van de opleidingen uit de wereld van Beauty en Wellness niet meer wil/kan financieren: bijna alle opleidingen met betrekking tot Schoonheidsverzorging en fashion (mode) vallen uit de boot. Nochtans werken binnen de sector van beauty, wellness en fashion duizenden mensen. Alle werknemers uit deze sector dragen wel bij tot het systeem, maar kunnen binnen hun eigen vakgebied niet genieten van de voordelen. Ook voor de vele mensen die dromen van een nieuwe carrière binnen onze sector worden deze beroepsopleidingen een beetje duurder.

De sector van beauty en wellness is ideaal voor wie een extra bijverdienste zoekt na de gewone dagtaak. Het zou jammer zijn dat mensen die een carrièreswitch overwegen hun opleiding niet kunnen financieren met de opleidingscheques. De Wellnessfederatie is momenteel bezig om dit aan te kaarten bij de bevoegde ministers en hoopt dit nog tegen de start van het nieuwe schooljaar recht te zetten. Schoonheidsspecialiste, pedicure, masseur zijn beschermde beroepen die gereglementeerd zijn door de vestigingswet. Ook voor deze beroepen moet het mogelijk zijn om met opleidingscheques te betalen! We houden je op de hoogte!

Zelfstandigen in bij- en hoofdberoep kunnen ook een subsidie krijgen van de Vlaamse overheid via de ondernemersportefeuille!

 

Wij nemen jouw opleiding zeer persoonlijk!

   
Schoonheidsverzorging

Nagelstyling

Visagie en hairstyling

Kleur- imago en stijl

Massage

Wellness en Alternatief

Bedrijfsbeheer

Psychologie en coaching

Fotografie en beeld

Zwangerschap en baby's

Thuis- en zelfstudies

 
     
 

 
   
 

Tel:  03/292.33.33

 
 
 
Top 5 voordelen:

 
Volg een opleiding, cursus of zelfstudie pakket in Beauty, Wellness en Fashion zoals visagie, massage, nagelstyling en zoveel meer
 

Disclaimer - Schoonheidsschool vzw, Elf julistraat 39a te 9000 Gent, tel: 03/292.33.33, email: info@schoonheidsschool.be - Ondernemingsnummer : 892.908.160 - NL / FR
IVBO-Wellnessfederatie vzw, Mechelsesteenweg 73 te 2018 Antwerpen, ondernemingsnummer 0871.076.232, erkenningsnummer DV.O200500, telefoon: 03/237.71.15